Trump na Melanii nešetřil, její prsteny mají cenu 6 mil. USD

O předposlední a možná budoucí první dámě USA je známo, že si ráda dopřává luxusu. Od roku 2010 měla vlastní řadu šperků, nicméně poté, co se stal její manžel prezidentem USA, pochopitelně obchodní aktivity ukončila. Nemálo darů dostala v čase, kdy se pohybovala po boku svého manžela, nicméně v USA jsou na základě federálního zákona všechny dary evidovány a po konci volebního období se stávají součástí národního archivu.

Přesto nemusí Melanie Trump zoufat, její kolekce obsahuje velmi zajímavé a hodnotné kousky. Jak se nechala slyšet, největší hodnotu pro ni má diamantový snubní prsten, který obdržela od tehdy ještě miliardáře a hvězdy televizní show v roce 2004. Základem šperku je patnáctikarátový diamant v hodnotě 1,5 milionu dolarů. Později Donald Trump uvedl, že na prsten dostal 50% slevu, nicméně šperkařství Graff Diamonds reagovalo prohlášením, že slevy neposkytuje. V roce 2020 byl snubák oceněn na tři miliony dolarů.

Stejnou hodnotu má pětadvacetikarátový prsten stejného šperkařství, který paní Melanie obdržela od svého chotě v roce 2015 u příležitosti desátého výročí svatby. Prsten na její ruce byl zvěčněn i na oficiálním portrétu o dva roky později, kdy její manžel nastoupil do Bílého domu. Šperk vyvolal kontroverze, neboť  byl v kontrastu se strohostí předchozí první dámy Michelle Obamové. Vzhledem k ceně se dokonce objevily spekulace, podle kterých The Donald prsten zaplatil z příspěvků na prezidentskou kampaň - nikdy však nebylo nic prokázáno.   

Další články