Triumph vzkřísil kultovní motorku Steve McQueena

Přestože slavná britská značka nedosáhla tak velké popularity, z jaké se těší konkurenční Harley –Davidson, stroj sedlaly takové celebrity, jako Marlon Brando, James Dean či Bob Dylan. Nesmrtelným se ovšem Triumph stal díky Steve McQueenovi, který vytáhl motorku do terénu.

Bylo tomu tak v mimořádném filmu Velký útěk, ve kterém jednoho z nejuznávanějších herců historie, přezdívaného King of Cool snažícího se dostat na motorce do Švýcarska, nahání půlka německé armády. Nakonec to sice nevyšlo, ale výkon Steve McQueena, který tradičně nevyužil služeb kaskadéra i motorky, vešel do dějin. 

Mimo jiné Motýlek, či kriminalista Bullit využil ve filmu Velký útěk služeb modelu Triumph TR6 1962. Letos, tedy bezmála po šedesáti letech, uvádí značka na trh motorku Scrambler 1200 Steve McQueen Edition. Základ do zelena barevně laděného stroje s hnědým sedlem tvoří Triumph Scrambler 1200 XE, logo Steve McQeen je k nalezení na palivové nádrži a řídítkách. Vzhledem k limitované edici 1000 kusů, je motorka podepsána synem Chadem McQueenem a Nickem Bloorem, generálním ředitelem společnosti Triumph. 

Motocykl je osazen 8 - mi ventilovým, vodou chlazeným dvouválcem o objemu 1200 ccm, disponujícím silou 89 koní. O řazení se stará šestistupňová převodovka s lamelovou spojkou. Díky odpružení obou kol zvládne Triumph lehčí terén, přičemž k dispozici je šest jízdních režimů: Road, Rain, Sport, Rider Configurable, Off Road a Off Road Pro. Cenu zatím výrobce nezveřejnil.  

Další články