Dres Toma Bradyho ceněný na 500 000 dolarů ukraden

Přestože je zřejmě nejdramatičtější Super Bowl, ve kterém se nakonec po neskutečném obratu v prodloužení radovali New England Patriots, minulostí, nejen Amerika má v souvislosti s utkáním o čem hovořit.

Jeden z hlavních strůjců vítězství patriotů Tom Brady si dal po utkání do tašky svůj dres, ve kterém slavil pátý triumf v Super Bowlu. Poté však zjistil, že cenný artefakt z tašky zmizel. Hvězdný Tom oznámil ztrátu dresu na policejní stanici, přičemž jeho cenu odhadl na 500 000 dolarů, tedy v přepočtu na 13 milionů korun!

Je pochopitelné, že částka vzbudila patřičné emoce. Podle odborníků je totiž jeho cena poloviční. Například Rick Harrison, hlavní protagonista televizního pořadu Hvězdy a zastavárny, hovoří o možné ceně 200 000 dolarů.

Jen pro ilustraci, nejdražším českým dresem je dres Baníku Ostrava, který v říjnu 2012 vydražil Milan Baroš za milion korun. Dres bývalého kapitána Sparty Tomáše Řepky se pak spolu se dvěma vstupenkami na utkání Sparta – FC Liverpool vydražil za 160 000 Kč.

Při vší úctě k českým fotbalistům je však Tom Brady přece jen někde jinde, proto se skýtá srovnání s aktuálně nejlepším fotbalistou planety Cristianem Ronaldem. Dres Realu Madrid vlastnoručně podepsaný CR 7 se nabízí za 24 691 korun. V roce 2014 byl stejný dres vydražen za 9 000 euro.

Další články