Tom Brady ohlásil konec, hledá se nástupce!

Pokud chtěl nejúspěšnější sběratel prstenů pro vítěze Super Bowl narušit před vyvrcholením soutěže pečlivě budovaný mediální plán, stěží si mohl vybrat lépe.

Největší svátek amerického sportu se uskuteční 14. února na SoFi stadium v kalifornském Inglewoodu na předměstí L. A. V souboji o nejprestižnější sportovní titul USA se utkají favorité Los Angeles Rams a víceméně outsideři z Cincinnati Bengals. Pomineme-li ovšem fanoušky finalistů, Amerika před zápasem roku spíše řeší, kdo nahradí v týmu stále úřadujících šampionů Tampa Bay Buccaneers Toma Bradyho, který se rozhodl ukončit mimořádnou kariéru - mimochodem, tolik triumfů v Super Bowlu jako Tom Brady, nemá žádný klub NFL, po prohře s Los Angeles Rams. Tým z Floridy se tak ocitl bez quarterbacka.

Na vzniklou situaci pochopitelně zareagovaly sázkové kanceláře, server magazínu Maxim dokonce publikoval kurzy na jednotlivé quarterbacky. Nejvýše si stojí Kyle Trask (1998). Jedná se o logickou volbu, neboť  mladík byl draftován právě bukanýry loni v červnu ve druhém kole. Jeho angažmá by kvitoval především pokladník, neboť  Kyle podepsal čtyřletou nováčkovskou smlouvu s Buccaneers za 5,4 milionu dolarů, k tomu podpisový bonus v hodnotě 1,39 milionu USD.  Je ovšem otázkou, do jaké míry bude vedení klubu ochotno svěřit herní fungování týmu do rukou absolutního nováčka.

Na druhé místo zařadil MaximBet Jimmy Garoppola (1991) z týmu San Francisco 49ers. Jak informoval web www.espn.com, Jimmy sice miluje San Francisco i fanoušky, rád by ale konečně vyhrál Super Bowl. Budoucí zaměstnavatel ovšem bude muset počítat s tím, že v únoru 2018 qaurterback uzavřel pětiletý kontrakt na 137,5 milionu dolarů.

Třetím hráčem s největší šancí zaplnit místo po legendárním Bradym je Carson Wentz (1992) z Indianapolis Colts, vítěz Super Bowlu ze sezóny 2017. Titul ovšem slavil s Philadeplhia Eagles. V červnu 2019 podepsal čtyřletou smlouvu v rozmezí 107 – 128 mil. USD.

Další články