Nejlépe placenou zpěvačkou roku 2016 je Taylor Swift

Taylor Swift je s ročním příjmem 170 milionů dolarů nejlépe placenou ženou v oblasti hudby, tvrdí magazín Forbes v analýze The World’s Highest-Paid Women In Music 2016.

Americká zpěvačka, textařka a skladatelka Taylor Swift si ve svých 26 letech za uplynulých dvanáct měsíců připsala na účet v přepočtu více než 4,1 miliardy korun. Největší podíl na tom mají příjmy z turné 1989 Tour, které následovalo po vydání jejího pátého alba 1989, jež bylo mezi posluchače uvedeno v říjnu před dvěma lety. Celkové příjmy z tohoto koncertního turné přesáhly čtvrt miliardy dolarů a patří mezi dvacítku historicky finančně nejúspěšnějších. Podíl na tom bezpochyby mají i značky Apple, Diet Coke a Keds, které byly partnery tohoto turné.

Méně než polovina příjmu Taylor Swift, přesně  80,5 milionu dolarů, stačilo na druhé místo Adele, která v minulém roce vydala album 25, jež se záhy stalo nejprodávanějším albem roku. Na třetím místě je s příjmem 76,5 milionu dolarů Madonna. Hned za ní je se 75 miliony Rihanna, následovaná Beyoncé s 54 miliony. Loni nejlépe placená zpěvačka Kate Perry skončila letos se 41 miliony dolarů na šestém místě. Do první desítky ještě patří Jennifer Lopez (39,5 mil.), Britney Spears (30,5 mil.), Shania Twain (27,5 mil.) a Celine Dion (27 mil.).

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 5.11.2016

Taylor Swift Adele Madonna Rihanna Beyoncé

Další články