Super Bowl vyhráli Tampa Bay Buccaneers

Tampa Bay Buccaneers podruhé v historii vyhráli Super Bowl. Quaterback Tom Brady pak opět přepsal historické rekordy NFL, když posedmé zvedl nad hlavu trofej Vince Lombardiho a získal sedmý prsten pro vítěze Super Bowlu.

První únorovou neděli byl i přes covidové restrikce odehrán 55. ročník finále ligy amerického fotbalu NFL, který již tradičně patří mezi nejsledovanější televizní vysílání na světě. Stadion Raymond James, známý také jako „Ray Jay“ v Tampa Bay na Floridě byl však namísto 65618 diváky obsazen pouze 25000 diváky a 30 tisíci lepenkovými figurínami. Na samotný průběh, ani na „hafltime show“, kde v poločas vystoupí některá ze světových hvězd popmusic, to vliv nemělo.  

Tampa Bay Buccaneers vs. Kansas City Chiefs 31:9

Letošní Super Bowl se pomyslně nesl ve znamení střetu dvou generací. Útok Buccaneers vedl 43letý Tom Brady, který již patří mezi legendy NFL. Naopak pozici quaterbacka Kansas City Chiefs zastává teprve 25letý Patrick Mahomes. I přes svůj věk je však s ohledem na své výsledky a potenciál aktuálně nejlépe placeným hráčem NFL (v roce 2020 si připsal na účet 10,825 milionu dolarů).
Oba týmy do zápasu nastoupily s maximálním odhodláním. Kansas City Chiefs však v průběhu utkání nedokázali rozvinout úspěšné útočné akce a jejich obrana nezvládala nápor Buccaneers vedených Tomem Bradym. Ten, jak se zdá, dokázal umně využít svých zkušeností, když při naházených 201 yardech zkompletoval tři touchdowny. Dva z nich zachytil  jeho dlouholetý spoluhráč, se kterým devět let oblékal dres New England Patriots a kterého po roční pauze (sezona 2019/2020) přesvědčil k návratu na hřiště, Rob Gronkowski.

Další články