Švýcarsko rájem nejdražších privátních škol světa

Září je měsícem škol a škola je údajně základem života. V některých případech se ovšem vzdělání řádně prodraží.

Vskutku nezpochybnitelným důkazem toho je nejdražší soukromá internátní škola na světě, kterou je od roku 1880 švýcarský Institut La Rosey. Roční školné činí 114 000 liber, přičemž do ceny není zahrnuto ubytování. Na druhou stranu se absolventi mohou pochlubit mimořádně prestižním diplomem, mimo to se naučí jezdit na koni, lyžování, snowboardingu, tenisu či tanci. Výuka probíhá ve dvou kampusech, jarní se nachází v okouzlujícím prostředí Ženevského jezera, zimní pak v Gstaadu. Základními vyučovacími jazyky jsou angličtina a francouzština, výuka v dalších jazycích ovšem není problém. Počet studentů je konstantní – 380, všichni jsou ubytováni za nemalý peníz v penzionech vedle poblíž kampusů.

Kromě zisku diplomu se mohou absolventi Institutu Le Rosey pyšnit absolvováním stejného vzdělávacího ústavu, jakým prošli například potomci Johna Lennona, Elizabeth Taylor či monackého prince Rainiera III.

Jinak, Švýcarsko je zemí exkluzivnímu vzdělání zaslíbenou. Z deseti nejdražších internátních škol jich totiž hned devět sídlí v zemi helvetského kříže, přičemž ve čtyřech případech roční školné přesahuje částku 100 000 liber, což činí v přepočtu něco přes tři milióny korun. Kromě Institutu Le Rosey se jedná o Collège Alpin International Beau Soleil (105 000 liber), Aiglon College (100 700 liber) a St. George´s School in Switzerland (100 430 liber).

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 8.9.2016

Švýcarsko Institut La Rosey

Další články