Super Bowl nabídne souboj super bohatých quarterbacků

Stane se tak již tuto neděli, kdy se spolu v boji o jednu z nejcennějších trofejí světa utkají obhájce titulu Kansas City Chiefs a Tampa Bay Buccaners, dějištěm klání se stane Raymond James Stadium, Tampa Florida.

Jak referují všechna americká média, bude se jednat především o souboj dravého mládí a zralosti. Zatímco šéfy z Kansasu povede do boje pětadvacetiletý Patrick Mahomes, budou bukanýři z Tampy spoléhat na um a zkušenosti třiačtyřicetiletého Toma Braydyho. Navíc lze s pravděpodobností hraničící s jistotou říci, že quarterback vítězného týmu bude vyhlášen MVP Superbowl, alespoň se tak stalo v osmi z jedenácti posledních ročníků. 

Co se zisku trofejí týká, mnohem lépe je na tom pochopitelně Tom Brady. Zatímco Patrick Mahomes slavil poprvé a zatím naposledy loni, kdy Kansas Chiefs především díky jeho výkonu v poslední čtvrtině porazili 31:20 celek San Francisco 49ers, za což se mu dostalo MVP, vyhrál manžel nejbohatší modelky světa Gisele Bündchen 6x Super Bowl a získal čtyři ocenění MVP. Naposled se Tom Brady předvedl v roce 2017, kdy dirigoval největší obrat v historii Super Bowlu, když jeho New England Patriots porazili po prodloužení Atlantu Falcons 34:28, přestože ještě na začátku třetí čtvrtiny prohrávali 3:28!!! Tom Brady v zápase vytvořil 62 přihrávkami na 466 yardů rekord Super Bowlu. 

Letošní Super Bowl bude rovněž o střetu dvou velkých sportovních boháčů. Zatímco aktuální „čisté jmění“ Toma Bradyho je 200 milionů dolarů, uzavřel Patrick Mahomes loni s „šéfy“ největší smlouvu v historii sportu, která mu garantuje během deseti let výdělek 503 milionů dolarů. 

Další články