Po Super Bowlu se radoval i Donald Trump

Přestože možná nejsenzačnější vítězství v historii amerického fotbalu je již několik dnů minulostí, finále mezi New England Patriots a Atlanta Falcons stále patří mezi hojně komentované události. V centru pozornosti se ocitli i vlastníci obou týmů.

Ten nakonec úspěšnější, majitel Patriots a miliardář Robert Kraft zažil Super Bowl poosmé. A vzhledem k tomu, že se jedná o velmi dobrého přítele současného amerického prezidenta, radoval se nakonec z vítězství nejspíše i Donald Trump.  Svou podnikatelskou dráhu zahájil Kraft v roce 1972 v papírenství. A protože si rok předtím koupil permanentku na utkání Patriots, přišla s prvním milionem dolarů touha klub vlastnit. Nejdříve bylo na řadě odkoupení dostihové dráhy sousedící se stadionem týmu, po čase zakoupil Robert Kraft i stadión. Následoval nakonec vítězný souboj se dvěma tehdejšími majiteli, kteří chtěli tradiční klub odstěhovat z Foxborough, malého městečka poblíž Bostonu do Jacksonville či St. Louis. V roce 1996 dovedl tým poprvé do Super Bowlu, Patriots však prohráli. Poté však angažoval na post trenéra Billa Belichicka a quarterbacka Toma Bradyho a položil tak základ týmu, který dalších sedm finálových účastí proměnil v pět triumfů.

 „Utvoř kolem sebe bublinu štěstí a každého, kdo do ní nepatří, z ní prostě vyndej.“

Jeho soupeřem v Super Bowl 2017 byl velezkušený byznysmen Arthur Blank. Miliardář založil v roce 1978 společnost Home Depot, dnes největšího prodejce domácích potřeb v USA. Oba majitelé jsou přáteli, proto Blanc před Super Bowl zavolal Kraftovi s dotazem, jak se na finále připravit. „Utvoř kolem sebe bublinu štěstí a každého, kdo do ní nepatří, z ní prostě vyndej,“ dostalo se mu odpovědi.  

Další články