Společnost Apple prolomila hranici dvou bilionů dolarů

Jsou tomu dva roky, co vedení společnosti s nakousnutým jablkem v logu, oznámilo dosažení hodnoty jednoho bilionu dolarů. Během následujících čtyřiadvaceti měsíců narostla cena Apple o 100%.

Firma Apple Inc., v minulosti Apple Computer Inc., založená v roce 1976 triem Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne stala první veřejně obchodovatelnou společností v USA, která překročila hranici dvou bilionů dolarů. Podle CNBC je navíc technologický gigant nejcennější společností na světě, když z prvního místa vytěsnil ropný gigant Aramco, který je ve vlastnictví královské rodiny Saúdské Arábie.

Kromě toho lze i přes koronavirou krizi očekávat, že letos Apple vydělá 60 miliard dolarů, což se rovná například čtyřnásobku zisku obchodní společnosti Walmart provozující řetězec velkých diskontních obchodních domů. Zároveň ovšem není Apple ani zdaleka jedinou společností, která během Covid – 19 rostla, roste a nejspíše poroste, podle Forbes můžeme do stejné kategorie zařadit například Amazon, Microsoft a Google. Zatímco hodnota dvou prvně jmenovaných gigantů je cca 1,5 bilionu dolarů, blíží se Google hranici jednoho bilionu.

Jak ovšem v souvislosti s Apple poukazují odborníci na akciový trh, 100% růst během dvou let je na jedné straně úctyhodný a jedinečný, na straně druhé je ovšem výsledkem umného čtvrcení akcií, které se tímto stávají pro investory dostupnějšími. Podle expertů se pak velmi osvědčila strategie zaměstnaneckých akcií.

Další články