Saúdskoarabský princ půjčuje své luxusní letadlo

Saúdská Arábie žije fotbalem a podle dobře informovaných zdrojů patří mezi skryté favority na pořádaní mistrovství světa v roce 2030, když hodlá spojit své síly v rámci prvního mezikontinentálního šampionátu planety s Egyptem a Řeckem. Velkým fanouškem třetího týmu Saudi Pro League  Al – Hilal je princ Alwaleed Bin Talal Alsaud.

Synovec krále Abdalláha disponuje podle Forbes majetkem v hodnotě 20 miliard dolarů, v konkurenci největších boháčů planety se pohybuje kolem 30. místa a svou náklonnost k oblíbenému klubu projevuje patřičným způsobem. Video, před nedávnem natočené a publikované hvězdou týmu Odionem Ighalem, který přestoupil před dvěma lety z Manchesteru United, totiž prozradilo, že princ rád půjčuje, pochopitelně zdarma, klubu svůj privátní letoun Boeing 747 – 400 v hodnotě 220 milionů dolarů.

Jak ukázaly fotbalistou zveřejněné záběry, stroj pro původně 400 pasažérů, byl upraven k princovým potřebám. Létající pevnost má dvě ložnice, jídelní stůl pro 14 osob a dokonce masivní zlatý trůn uprostřed kajuty. Odion Ighalo zveřejnil i záběry z kokpitu, na kterých spolu s piloty komentuje průběh letu.

V době zápůjčky letounu se princ Alwaleed nemusel obávat možných komplikací spojených s nedostatkem leteckých kapacit, kromě Boeingu 747 – 400 totiž vlastní další privátní letadla, jako Airbus 321 a Hawker Siddley 125. Jediný nezdar v posilování své letecké flotily přišel v roce 2008, kdy se marně snažil o koupi prvního privátního A380.   

Další články