Roger koupil ostrov, Nick sbírá auta a David prodal kytaru

V dubnu nahráli Pink Floyd skladbu „Hey, Hey Rise up,“ kterou podpořili bojující Ukrajinu. David Gilmour a Nick Masson spojili své tvůrčí síly po osmadvaceti letech, nelze se proto divit zájmů médií, která mimo jiné probírala majetkové poměry jednotlivých členů kapely.  

O tom, že jednoznačně nejbohatším muzikantem je Roger Waters, který Pink Floyd opustil před sedmatřiceti lety a třískl za sebou dveřmi, takže případný comeback se nejeví jako reálný, není sporu. Basista, zpěvák a bývalý dvorní skladatel má na účtu 310 milionů dolarů. Své jmění rozmnožil mimo jiné společným projektem se zpěvačkou Shakirou, když spolu výhodně investovali 16 milionů dolarů do ostrova na Bahamách s pěti plážemi a třemi zátokami.  

Rovněž páté místo je jasné, zakládající člen a v roce 1968 vyhozený kytarista Syd Barrett, jehož bouřlivý život ukončila v roce 2006 rakovina slinivky břišní, zanechal pozůstalým nikoli zanedbatelných 70 milionů dolarů. Stejnou částku vydělal i klávesista Richard Wright, který zemřel v roce 2008.

Zbylí členové Pink Floyd - bubeník Nick Mason a kytarista David Gilmour mají shodně 180 milionů dolarů, přičemž oba nakládají se svými prostředky rozdílně. Nick je znám jako vášnivý automobilový závodník a především sběratel skvostů na čtyřech kolech. Součástí jeho sbírky jsou vozy značek Ferrari, Bugatti, Aston Martin, Porsche Bentley a Jaguar. Na samém vrcholu se podle serveru Hot Cars nachází Ferrari 250 GTO z roku 1962. Podle dobře informovaných zdrojů si k ikonickému vozu vytvořil takový vztah, že odmítl nabídku prodeje za 30 milionů dolarů.

Kytarista David Gilmour sice nepatří mezi zakládající členy kapely, jeho přínos je však nezpochybnitelný. Kromě muziky se věnuje charitativním aktivitám, před třemi lety vydražil za 21 milionů dolarů svých 126 kytar. Jeho „Black Strat,“ Fender Stratocaster z roku 1969, na které nahrál nejslavnější alba Pink Floyd „Dark Side Of The Moon“, „Wish You Were Here“ a „The Wall,“ našla nového majitele za čtyři miliony dolarů. 

Další články