Vidět a být viděn

Chcete-li udělat něco pro svou bezpečnost na silnici, nemusíte už zůstat jen u blikaček na řídítkách a reflexních prvků na oblečení. Je tu unikátní systém osvětlení jízdních kol Revolights.

Revolights, revoluční systém osvětlení jízdních kol nové generace s předním světlometem a zadním světlem zakomponovaným přímo ve výpletu vašich kol, má za cíl být nejviditelnějším a nejbezpečnějším osvětlením cyklistů. V současné době není na trhu žádný jiný výrobek, který poskytuje funkční osvětlení a viditelnost na tak vysoké úrovni.

Tradiční cyklistické osvětlení, které většinou zahrnuje přední světlomet a malou zadní červenou blikačku, na boční viditelnost příliš nepamatuje. Cyklisté se tak stávají velmi zranitelnými a pro řidiče jsou na silnici snadno přehlédnutelní. Patentovaný systém osvětlení kola Revolights se skládá z “chytrých” LED obručí (bílé vpředu, červené vzadu), které se upevňují přímo do výpletu kol. Integrovaný akcelerometr řídí rychlost a směr svícení LED diod pro osvětlení pouze předního nebo zadního kola, čímž se maximálně zvyšuje viditelnost cyklisty ze 360°.

Revolights osvětlují nejen vozovku před cyklistou, ale osvítí i dopravní značky a vyvýšené překážky. Osm LED diod vytváří intenzivní světlo se svítivostí 35 lumenů. Obruče jsou napájeny tenkým drátem z lehké polymer lithium-iontové baterie uchycené ve speciálním držáku. Baterie dokáže dodávat energii po dobu minimálně čtyř hodin a lze ji dobíjet přes USB. Hmotnost celého systému nepřesahuje 350 gramů na jedno kolo.

Vidět a být viděn, to je základní pravidlo bezpečnosti silničního provozu. A pro cyklisty platí dvojnásob.

...vše o Revolights na www.revolights.cz

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 17.4.2015

Revolights osvětlení jízdních kol cyklistika

Další články