První elektrické inline brusle stojí 550 eur

Je to tak, po elektrických autech, kamiónech, kolech, skateboardech a koloběžkách se proces „elektrifikace“ nevyhnul ani kolečkových bruslím. Stalo se tak zásluhou francouzského start upu AtmosGear. 

Startup založený v roce 2019 se letos zúčastnil veletrhu CES, na kterém představil první elektrické inline brusle. Základem je jeden kilogram vážící baterie, jejíž plné nabití trvá hodinu a podle výrobce garantuje dojezd až 36 kilometrů. Jak se nechal slyšet zakladatel AtmosGear Mohamed Solinam v rozhovoru pro Economic Times, cílem je oslovit ty, kteří si na standardních kolečkových bruslích až tak moc nevěří, inspirací jsou v tomto ohledu elektrická kola. Co se maximální rychlosti týká, testovací bruslař Diako Diaby překonal rychlost 40 km/h. 

Každá brusle obsahuje jeden drát ovládaný dálkovým ovladačem o síle 20 wattů. Pravda, drát vinoucí se po noze je otravný, startup už ale pracuje na bezdrátové variantě. Elektrické kolečkové brusle fungují na základě dvou režimů, v tom prvním je možné s pomocí dálkového ovladače regulovat rychlost a brzdit, s pomocí druhého lze pak úspěšně bojovat s kopci. Elektromotor je možné vypnout a těšit se z pohybu na standardních inlinech. 

Společnost AtmosGear má nemalý cíl, do roku 2026 hodlá prodat přes 100 000 párů a stát se světovým lídrem na poli micromobility. Pohonnou jednotku si lze koupit samostatně za 500 euro a připojit ke každým kolečkových bruslím. Jen o 50 euro je dražší komplet, tedy pohonná jednotka a brusle.   

Další články