Porsche představilo dvojici e-bike Sport a Cross

I pravověrní cyklisté musejí přiznat, že invazi elektrických kol nelze odolat. S touto skutečností jsou velmi dobře srozuměni v Porsche - producent sportovních vozů a SUV předvedl před nedávnem hned dva nové modely.

Jak informuje tisková zpráva automobilky, stalo se tak u příležitosti představení vozu Porsche Taycan Cross Turismo. V praxi se jedná o standardní verzi populárního SUV s rozšířeným prostorem v kabině, které zvládne vedle silnice i přijatelnější terén. Oba Porsche e-bike byly vyvinuty ve spolupráci s výrobcem elektrických kol Rotwild a mají celoodpružený karbonový rám. Jejich výroba probíhá ve městě Dieburg.  

Jak napovídá název, e-bike Sport byl stvořen k pohybu na zpevněných cestách. Motor Shimano EP8 garantuje maximální rychlost 24,1 km/h, stejný výrobce komponentů dodal i „přehazovačku.“  O výkonné brzdy a odpruženou zadní vidlici se postarala značka Magura, zadní tlumič je dílem Fox. Jízdě převážně po asfaltu odpovídá i výběr pneumatik s hladkým vzorkem.

E-bike Cross je především o jízdě v terénu. I v tomto případě dodalo motor Shimano, extra velké kotoučové brzdy Magura – MT Trail pak vykazují odolnost proti vysokým teplotám.

Oba e-bike Porsche se objeví v obchodech v průběhu jara. Cena modelu Sport je 9 093 eur, Cross vyjde na 7 267 eur.  

Další články