Pás Muhammada Aliho byl vydražen za 6,18 mil. USD

Jak dále informuje britský magazín The Sun, novým majitelem pásu pro profesionálního mistra světa v těžké váze se stal boss týmu NFL Indianalopis Colts Jim Irsay. Přestože konečná cena překonala třináctinásobně odhad, podle znalců se jednalo o výhodnou koupi.

Pás je totiž spojen s jedním z nejslavnějších boxerských zápasů všech dob, který vešel do historie jako „Rumble in the Jungle.“ Na konci září 1974 se v Kinshase, vůbec poprvé se o titul mistra světa boxovalo v Africe, střetli obhájce titulu, doposud neporažený George Foreman a Muhammad Ali. Mělo se jednat o formalitu, zatímco Foreman doslova utloukl v předchozím zápase dosavadního šampióna Joe Fraziera, Ali své dva zápasy po navrácení licence, o kterou přišel, stejně jako o titul mistra světa v důsledku odmítnutí bojovat ve Vietnamu, právě s Joe Frazierem a Kenem Nortonem prohrál. Před 60 000 diváky ovšem předvedl jedinečný taktický výkon, přestože většinu utkání strávil v provazech - díky dokonalé obraně prakticky neinkasoval. V osmém kole nakonec přešel do ofenzívy, Foremana knokautoval a získal titul.

Jak se v souvislosti s akcí nechal slyšet mluvčí Heritage Auctions, v Zaire porazil David Goliáše a vzhledem k okolnostem zápasu představuje vítězný zelený pás jednu z nejcennějších sportovních relikvií. Nový majitel pak potvrdil svou radost nad ziskem relikvie, s tím, že pás hodlá vystavovat v New Yorku a Indianapolis.

Další články