Oscar a hodinky

Vyhlášení 93. ročníku Cen Akademie, známějších pod jménem Oscar, je za námi. Vzhledem k pandemii se ceny předávaly v netradičním termínu za netradičních okolností, přenos se vysílal ze dvou míst, a to z hollywoodského sálu Dolby Theatre a budovy losangeleského nádraží Union Station.

Přes poněkud neobvyklé okolnosti se ovšem herci představili v plné parádě - server Robb Report se přitom zaměřil na hodinky. A bylo z čeho vybírat. Britský herec Daniel Kaluuya, který si odnesl Oscara za nejlepší vedlejší roli ve snímku Judas and The Black Messiah vsadil na ocelový model Santos de Cartier Skeleton za 27 800 dolarů. 

Další nominovaný Brit Riz Ahmed, který v souboji o sošku pro nejlepšího herce nakonec podlehl přece jen slavnějšímu krajanovi, Anthony Hopkinsovi, vsadil na černý dress code, se kterým dokonale ladily ocelové hodinky Girard – Perregaux Laureato Skeleton v hodnotě 35 000 dolarů.

To americký herec a zpěvák Leslie Odom Jr. pojal předávání Cen Akademie méně formálně, když dorazil oděn do zlatého dvouřadého smokingu Brioni. V jeho případě pak zlaté hodinky Omega Constellation v hodnotě 21 400 dolarů, padly na jeho levé zápěstí stejně, jako hrnec na sedací část lidského těla. Na značku hodinek, která se díky Neilu Armstrongovi prošla poprvé po Měsíci, vsadil i Sasha Baron Cohen. Jeho hodinky Omega Constellation z růžového zlata vyjdou na 35 600 dolarů.      

Další články