Originál latino restaurace uprostřed Prahy

Latinská Amerika učarovala mnohým cestovatelům svou přírodou i životním stylem. K tomu se pak přímo váže i místní kuchyně, která je navíc individuálně obohacována jednotlivými regiony a oblastmi. Pokud si takový cestovatel chtěl své vzpomínky připomenout typickým chutným jídlem v Praze nebo s ním seznámit své kamarády, kteří ještě do této oblasti na výlet nevyjeli, měl smůlu. Donedávna taková restaurace v Praze chyběla.

Nyní mají milovníci latino kuchyně a vysoce kvalitní kávy, i ti kteří se s tímto regionem prostřednictvím gastronomie chtějí blíže seznámit, již možnost zajít do pražských Nuslí do restaurace Hispaniola café.

Již při vstupu do restaurace na hosty dýchne atmosféra Latinské Ameriky umocněná milým, španělsky štěbetajícím personálem, původem z Peru, Dominikánské republiky a řady dalších zemí Střední a Jižní Ameriky. Někteří z nich však již k pražské latino komunitě patří delší dobu, takže ani hosté neznalí španělštiny či angličtiny se nemusejí obávat, že by si neobjednali.

Hispánci ale nevytvářejí jen atmosféru na place, ale jsou i v kuchyni, což je pro typickou chuť specifických pokrmů téměř nezbytné. Jídla připravují výhradně z čerstvých surovin, na základě původních receptů tak, jak to znají od svých maminek, tet a babiček.

Začít můžete třeba synonymem kolumbijské gastronomie: plněnými kapsičkami Empanadas. K hlavnímu jídlu pak podle své chuti a nálady můžete zvolit třeba syrové ryby macerované v citrusech Ceviche, trhané hovězí s rýží a omáčkou, jejímž základem jsou rajčata, Ropa vieja nebo chobotnici Pulpo a la Gallega. A na závěr, jako dezert, třeba plátky pečeného banánu tostones fritos nebo smažené kousky yuky, doplněné o skvělou kávu ze španělské rodinné pražírny Dromedario, pyšnící se těmi nejprestižnějšími světovými oceněními.

Toto místo, téměř pod nuselským mostem, může zaujmout i milovníky rumů, tequil a míchaných nápojů, typických pro oblast Latinské Ameriky. Restaurace Hispaniola café je tak nejen o skvělém tradičním jídle, ale i o nefalšované latino zábavě.

.. .kompletní nabídku a adresu naleznete na www.hispaniola.cafe

Další články