Oleksandr Usyk vstoupil mezi legendy boxu

V Rijádu se konal jeden z největších a nejvýznamnějších boxerských zápasů roku, když Oleksandr Usyk porazil Tysona Furyho a zařadil se mezi největší legendy tohoto sportu.

Zápas mezi Usykem a Furym v rijádské Kingdom Areně byl dlouho očekávaný, protože oba boxeři jsou považováni za nejlepší ve svých váhových kategoriích. Usyk, již sjednotitel všech titulů v křížové váze, se po přechodu do těžké váhy rychle stal jedním z nejlepších těžkých vah. Tyson Fury, známý svou výškou, silou a technikou, byl držitelem titulu WBC a neporazitelný v mnoha zápasech. Tento duel byl o sjednocení titulů a určení absolutního šampiona těžké váhy.

Usyk zvítězil na body po dvanácti kolech tvrdého boje, což mu zajistilo sjednocení všech hlavních titulů v těžké váze. Tím se stal teprve druhým boxerem v historii, který dokázal sjednotit všechny hlavní tituly ve dvou různých váhových kategoriích. Prvním boxerem, který dosáhl tohoto úspěchu, byl Evander Holyfield.

Kdo je Oleksandr Usyk

Oleksandr Usyk, narozený 17. ledna 1987 v ukrajinském Simferopolu, je nejen jedním z nejlepších boxerů současnosti, ale také fascinující osobností mimo ring. Jeho životní příběh je plný překonávání překážek a dosahování úspěchů, které ho katapultovaly mezi legendy světového boxu.

Usykova cesta k vrcholu nebyla snadná. Pochází z skromných poměrů a již od mládí musel tvrdě pracovat na tom, aby si splnil své sny. S boxem začal v deseti letech, kdy navštěvoval místní tréninky ve svém rodném městě. Usykův talent byl brzy patrný a jeho odhodlání nezlomné. V roce 2011 vyhrál mistrovství světa v Baku a o rok později získal zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně.

Usyk přešel do profesionálního boxu v roce 2013 a rychle se stal dominantní silou v křížové váze. Sjednotil všechny čtyři hlavní světové tituly a stal se absolutním mistrem světa. Jeho technika, pohyb a inteligence v ringu jsou obdivuhodné. V roce 2019 se rozhodl přejít do těžké váhy, kde pokračuje ve své vítězné sérii.

Ale kdo je Oleksandr Usyk mimo ring? Přestože je v ringu nekompromisním bojovníkem, v osobním životě je známý svou pokorou a silným smyslem pro rodinu. Usyk je hrdý otec tří dětí a manžel své dlouholeté lásky Kateryny. Rodina hraje v jeho životě klíčovou roli a často ji uvádí jako svou hlavní motivaci.
Usyk je také známý svým patriotismem a láskou k Ukrajině. Aktivně podporuje různé charitativní projekty a často navštěvuje vojenské jednotky, aby podpořil morálku ukrajinských vojáků. Jeho silný vztah k rodné zemi je pro mnohé inspirací.

Mimo boxu má Usyk mnoho zájmů. Je vášnivým fanouškem fotbalu a často ho lze vidět na stadionech, kde podporuje svůj oblíbený tým, Dynamo Kyjev. Rovněž je milovníkem hudby a sám hraje na několik hudebních nástrojů, včetně kytary.
Usyk je také známý svým smyslem pro humor a pozitivním přístupem k životu. Na sociálních sítích často sdílí momenty ze svého každodenního života, které ukazují jeho lidskou stránku a schopnost najít radost v maličkostech.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 19.5.2024

Oleksandr Usyk Tyson Fury box

Další články