Odell Beckham vyhrál Super Bowl v kopačkách za 200 000 USD

V možná až nečekaně vyrovnaném finálovém Super Bowlu nakonec udolali domácí Los Angeles Rams tým Cincinnati Bengals 23:20 a zopakovali triumf ze sezóny 1999/2000. Nezpochybnitelný podíl na tom měl i wide receiver domácích Odell Cornelious Beckham Jr., který šokoval ještě před začátkem finále.

Cornelious totiž nastoupil do zápasu v kopačkách za v přepočtu 4 610 000 korun. Na vlnovce, která je charakteristická pro značku Nike zářilo celkem 1494 bílých diamantů o celkové hmotnosti 25 karátů, které dodal známý klenotník Jason Arasheben z Beverly Hills. Na výrobu kopaček z tvůrčí dílny obuvníka Dominica Caimbrona, přezdívaného The Shoe Surgeon, padlo rovněž 150 gramů 14 - ti karátového zlata. „Nešlo mi ani tak o to vyrobit nejdražší boty. Odell je nejen špičkový hráč, ale také persona, která propadla módě a ráda provokuje. Takže, všechno se to nějak sešlo,“ vysvětlil mistr obuvník v rozhovoru pro magazín People. 

Na kolících, lidově řečeno špuntech, se pak pracovalo 100 hodin. „Vzhledem ke specifičnosti kopaček se jednalo o komplikovaný proces, na druhou stranu bylo skvělé vidět, že boty fungují i normálně ve hře,“ dodal The Shoe Surgeon.

Radoval se i výše uvedený klenotník Jason z Beverly Hills, který loni vytvořil prsteny pro vítěze Super Bowl Tampa Buccaneers. „Když za mnou přišli Odell s Dominicem, nebylo co řešit. Rád stojím na straně vítězů.“ 

Další články