Nejlépe vydělávajícím tenistou Roger Federer

Servery TheStreet a RichAthletes zveřejnily seznam desítky nejlépe vydělávajících tenistů končící sezóny. Počtrnácté v řadě zvítězil Roger Federer. Mimochodem, o jeho sponzorských příjmech si mohou nechat zdát v hodně optimistickém snu i takové hvězdy, jako Cristiano Ronaldo, Tiger Woods či LeBron James.

Přestože již osmatřicetiletý Švýcar nevyhrál letos jediný Grand Slam, celkem si přišel na 93,4 milionu USD. Na kurtech přitom vydělal v jeho případě pouze 7,4 milionu dolarů. Kromě dlouhodobé spolupráce s Uniqlo za celkem 300 milionů dolarů, uzavřel Federer novou smlouvu s výrobcem luxusních zavazadel Rimowa. O velmi solidní životní úroveň se dále starají sponzoři Credit Suisse, Mercedes-Benz, Rolex, Moet Chandon, Barilla…

Na druhém místě je letošní vítěz z Austrálie a Wimbledonu Novak Djokovič, Srbovo konto nabobtnalo o 50,6 milionu dolarů. Tenisem pak vydělal vůbec nejvíce ze všech – 20,6 milionu USD. Jeho největším sponzorem je dlouhodobě francouzská oděvní společnost Lacoste.

Přestože na svém kontě nemá jediný grandslamový titul, je Kei Nishikori s částkou 37,3 milionu dolarů letos třetím nejvíce vydělávajícím tenistou planety. Sympaťák s nezničitelným fyzickým fondem je tváří blížících se olympijských her v japonském Tokiu, a tak sponzoři jako Asahi, Japan Airlines, Lixil či Nisan přitlačili na pilu. Na sponzorských příspěvcích vydělal nakonec Kei Nishikori více, než Novak Djokovič.

Součástí letos nejmovitější tenisové desítky jsou dále: Rafael Nadal (35 mil. USD), Serena Williams (29,2 mil. USD), Naomi Osaka (24,3 mil. USD), Alexander Zverev (11,8 mil. USD), Angelique Kerber (11,3 USD), Simona Halep (10,2 mil. USD) a Sloane Stephens (9,6 mil. USD). 

 

 

Další články