Nejdražší Sony PS3 Supreme prodáno za 230 000 euro

Zároveň se jedná o nejdražší herní konzoli na světě, její vznik, stejně, jako tomu bylo v roce 2007 v případě Playstation 3, je spojen se jménem britského designéra Stuarta Hughese. Celkem byly vyrobeny pouze tři exempláře, které našly majitele v rekordně krátkém čase.  

Jak se uvádí na stránkách Hughesovy společnosti, práce na konzoli trvala jeho týmu dvanáct týdnů. Použito bylo 1600 gramů dvaadvaceti karátového zlata, plus 58 diamantů o hmotnosti 0,50 karátů. Vzhledem k růstu cen mají dnes pouze drahokamy hodnotu 220 000 eur, zatímco cena konzole se odhaduje na 300 000 euro a noví vlastníci se proto mohou těšit z velmi povedeného obchodu. 

Dvaapadesátiletý Stuart Hughes z Liverpoolu má za sebou řadu exkluzivních projektů, tím nejvíce top je bezpochyby super jachta History Supreme v hodnotě 3 miliard (!!!) liber. Jednalo se o práci pro neznámého obchodníka z Malajsie, na stavbu jachty dlouhé cca 34 metrů bylo použito 100 kilo zlata a platiny, nechyběla ani kost dinosaura.

V případě, že aktuálně nedisponujete patřičnou částkou na pořízení jachty a přesto toužíte vlastnit cosi z produkce Stuarta Hughese, je možno vzít si inspiraci z nejmenovaného muzikanta, který si u designéra objednal džínovou bundu Infinity. Po třech měsících práce, použití 2,1 kilogramů čtyřiadvaceti karátového zlata, celkem 129 karátů diamantů a zaplacení částky 3,5 milionů liber, obohatíte svůj šatník o unikát.      

Další články