Čokoláda v roli pokladu za 9 489 dolarů

Čokoláda představuje jeden z nejdokonalejších výtvorů lidské fantazie, dokonalého svůdce chuťových pohárků. Této skutečnosti si byl a je velmi dobře vědom portugalský výrobce této lahůdky Daniel Goméz, který před nedávnem vyvinul čokoládu z kategorie božských. 

Zájemci o ochutnání nejexkluzivnější čokolády mistra Daniela Goméz musí počítat s investicí v hodnotě 9 489 dolarů, přičemž novinka dostala příznačný název Glorious. A máme-li věřit Guinessově knize rekordů, jedná se o nejdražší čokoládu na světě.

Lahůdku můžete ochutnat v podniku Daniel´s Chocolate v portugalském městě Leiria. Kromě jedlého zlata byla při výrobě použita luxusní čokoláda Valrhona, šafrán, bílé lanýže a lanýžový olej z oblasti Perigord. Nechybí madagaskarská vanilka a vločky zlata. A zejména tajná přísada, jejíž složení odmítá Daniel Goméz ze snadno pochopitelných důvodů prozradit.

Před nedávnem byla čokoláda Glorious prezentována v portugalském městě Obidos. S ohledem na cenu lze snadno pochopit, že se po celou dobu konání akce těšila z dohledu ochranky. Navíc, všichni ti, kteří absolvovali za nemalý peníz ochutnávku, shodně konstatovali, že se jedná o opravdový poklad.  Zájemci, na které se nedostalo, se mohou utěšovat tím, že v dohledné době se luxusní čokoláda objeví ve speciálních prodejnách. Nejčastěji se v této souvislosti hovoří o Spojených arabských emirátech a Rusku.

Čokoláda Glorious bude uvedena na trh v limitované edici tisíc kusů a umístěna v obalu splňujícím kritéria uměleckého díla v podobě lakované krabice z černého dřeva. K tomu zlatem vyryté výrobní číslo a klobouček ve tvaru zvonku ozdobený tisíci krystaly Swarowski.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.7.2018

Portugalsko

Další články