Nejbohatším americkým městem USA je Atherton

Podle indexu Bloomberg Richest Places je v USA sto měst, ve kterých průměrný příjem obyvatele převyšuje částku 200 000 dolarů ročně, přičemž roční průměrná mzda činí 34 459 dolarů.

Atherton

Již třetím rokem je s ročním příjmem 450 696 dolarů na hlavu nejbohatším městem USA kalifornský Atherton. Mimo jiné se o triumf nepříliš známého města zasloužila provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg, která v minulosti působila na postu viceprezidentky Global Online Sales and Operatinons ve společnosti Google. A také Eric Schmidt, který na počátku tisíciletí pomáhal nastartovat Google a od té doby vydělal 13,1 miliardy dolarů.

Scarsdale

Na druhém místě se umístilo město Scarsdale, tamní roční průměrný příjem je 417 335 dolarů. Destinace se nachází několik desítek minut jízdy vlakem z New Yorku, nejznámějším obyvatelem je bezpochyby Daniel Och. Zakladatel hedgeového fondu Och-Ziff Capital Management kontroluje majetek v hodnotě 3,1 miliardy dolarů.

Cherry Hills Village

Třetím nejbohatším městem USA je Cherry Hills Village, stát Colorado. Nejslavnějším obyvatelem je bývalý quarterback týmu NFL Denver Broncos John Albert Elway. Pravda, nemá miliardy, na druhou stranu vyhrál dvakrát Super Bowl (1997 – 1998), v ročníku 1998 byl vyhlášen Super Bowl MVP. Navíc je od roku 2004 členem Pro Football Hall of Fame. Průměrný příjem činí 394 259 dolarů. Coloradské lyžařské středisko pak odsunulo na čtvrtou příčku Los Altos Hills (Kalifornie), městečko v Silicon Valley, ve kterém bydlí mimo jiné zakladatel Google Sergey Brin s odhadovaným majetkem 51 miliard dolarů. Průměrný příjem obyvatele je 386 174 dolarů. 

 

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 6.3.2019

USA Atherton Scarsdale Cherry Hills Village

Další články