Nejbohatším wrestlerem světa The Rock

Přestože si většina Evropanů představuje pod pojmem wrestling občas cosi, co nejlépe vystihuje slovo „šaškárna,“ dají se touto činností vydělat velmi slušné peníze.

Jedničkou je s majetkem v hodnotě 70 milionů dolarů aktuálně nejlépe placený hollywoodský herec Dwayne „The Rock“ Johnson. Jeho prvenství tak nikoho nepřekvapí, je však nutno dodat, že k největším penězům přišel až po ukončení aktivní činnosti.

Na druhém místě se mezi nejbohatšími wrestlery umístil Steve Austin, neboli Texas Rattlesnake, kterému majetek 45 milionů dolarů zajišťuje velmi solidní životní standard. I u něj platí totéž, co v případě The Rocka, na konci 90. let minulého století musel Steve ukončit v důsledku zranění krku úspěšnou kariéru a začal si přivydělávat ve filmu.

John Cena je považován za největší osobnost současného wrestlingu. Zatím má majetek za nějakých 35 milionů dolarů, usilovně se však snaží o jeho patřičné navýšení. Objevil se v několika filmech, nahrál komerčně úspěšné hip hopové album, jeho tvář je možno spatřit na cereáliích.

Strádat nemusí ani třináctinásobný mistr světa Triple H s majetkem za 25 milionů dolarů. V jeho případě lze navíc hovořit o mimořádném potenciálu finančního růstu. Je totiž zetěm Vince McMahona, šéfa organizace WWE, do jejíž sféry vlivu spadá kromě organizování sportovních akcí také vlastní filmové studio, knižní vydavatelství, produkce hudebních alb či animovaných programů. Podle zasvěcených zdrojů je pak právě Triple H jasným nástupcem bosse Vince.

Pátým nejbohatším wrestlerem je s majetkem 20 milionů dolarů Big Show, občanským jménem Paul Donald Wight. Vzhledem ke svým fyzickým proporcím – 213 cm, 193 kg nemá dvaadvacetinásobný mistr světa o nabídky nouze. Hulk Hogan, který v 80. letech odstartoval wrestlingový boom má majetek v hodnotě „pouhých“ osmi milionů dolarů, což jej řadí na patnácté místo. Na obranu Hulkstera je však nutno říci, že o 70% svého majetku přišel v důsledku rozvodu s kdysi nepochybně milovanou chotí Lindou.

Mezi nejproslulejšími wrestlery nemůže chybět ani herec Mickey Rourke. Známý hollywoodský bouřlivák získal za roli stárnoucího bojovníka prestižní filmové ocenění Zlatý lev, dále byl nominován na Zlatý globus a Oscara. Film při rozpočtu šesti milionů dolarů vydělal 44 milionů USD.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 22.1.2018

Dwayne Johnson The Rock wrestling Mickey Rourke

Další články