Americký fotbal vládne finančním tokům ve sportu

Pakliže se někdo chce v praxi naučit tomu, kterak vydělat prostřednictvím sportu velké peníze, měl by se sbalit a vyrazit do USA, vyplývá z článku v magazínu Forbes.

Prestižní magazín sestavil tradiční seznam 50 nejhodnotnějších sportovních klubů světa, přičemž týmy NFL v něm mají hned 29 násobné zastoupení, když se nedostalo pouze na Cincinnati Bengals, Buffalo Bills a Detroit Lions. V první desítce má pak americký fotbal hned čtyři zástupce. Vůbec nejhodnotnějším týmem planety je Dallas Cowboys (4,2 miliardy USD). Aktuálním šampiónům New England Patriots patří šestá příčka (3,4 miliardy USD).  New York Giants jsou osmí (3,1 miliardy USD), o jedno místo před San Francisco 49ers (3 miliardy USD).

Ve třech případech se dostalo na fotbal, tradiční evropské velkokluby Manchester United (3,69 miliardy USD), FC Barcelona (3,64 miliardy USD) a Real Madrid (3,58 miliardy USD), se za sebou seřadily na třetím až pátém místě. Nutno ovšem říci, že zatímco veškeré americké týmy hospodaří se ziskem, fotbalové giganty jsou naopak permanentně v červených číslech.

Basketbal v desítce nejhodnotnějších sportovních klubů reprezentují New York Knicks (7. místo, 3,3 miliardy USD) a Los Angeles Lakers (10. místo, 3 miliardy USD). Pakliže vám ve výčtu chybí druhá nejhodnotnější značka, vězte, že tato patří baseballovým New York Yankees (3,7 miliardy USD). 

Další články