Naklepávač královských polštářů

Vskutku neobvyklé, leč vysoce prestižní, chtělo by se říci luxusní zaměstnání právě nabízela anglická společnost The Royal Household. 6. dubna byl ukončen příjem nabídek na post naklepávače královských polštářů.

Pro vítěze výběrového řízení, které vypsala společnost spravující královskou domácnost, se nejedná pouze o práci, ale rovněž o ochranu britského dědictví a odkaz dalším generacím, což samo o sobě představuje největší ocenění. Dotyčný či dotyčná budou působit ve více, než dvou tisících místnostech Buckinghamského paláce, hradu Windsor a St. James´s Palace. Pracovní náplň se pak bude skládat z úpravy záclon a polštářů v obytných prostorech královské rodiny.

Přestože se na první pohled nejedná o příliš komplikovanou pracovní činnost, požadavky na adepty jsou, vzhledem ke královnině majestátu, značné. Budoucí královský „naklépavač“ musí zvládat problematiku znalosti záclon a finální úpravy státních pokojů. Stejně tak je nezbytná jeho orientace v úpravě pokojů, záclon i měkkého vybavení. V jeho silách musí být rovněž ruční i strojové úpravy, opravy, plus tvorba měkkého vybavení.

Jak již bylo řečeno, práce pro královnu se v Anglii těší mimořádné prestiži. Přesto, nebo možná právě proto, musí vítěz výběrového řízení počítat s nevalnou roční mzdou 22 000 liber, tedy v přepočtu cca 650 000 Kč, plus nespecifikovanými výhodami. Jen pro ilustraci, nejlépe placený fotbalista z řad poddaných královny Alžběty II., Wayne Rooney, kasíruje týdně v Manchesteru United 260 000 liber, tedy dvanáctinásobek ročního platu strážce nadýchanosti královských polštářů a správy zatažených závěsů.  Přesto je o práci v královnině blízkosti velký zájem.  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 7.4.2017

Alžběta II. královna Velká Británie Anglie

Další články