Na mistrovství světa v Kataru nemusíte být na suchu

Je běžné, že i mezi fotbalovými fanoušky jsou jedinci, kteří před kotlem upřednostňují sledování zápasů z privátních sky boxů. Americký list The New York Times přišel s informací, podle které se na právě probíhajícím mistrovství světa ve fotbale v Kataru svádí o V. I. P. prostory velký boj.

Zatímco totiž v „běžných“ prostorách panuje tuhá prohibice, což nese těžce z pozice jednoho z největších sponzorů Budweiser, jehož nabídka je striktně omezena pouze na nealko Zero, v místech pro vyvolené teče alkohol po dobu zápasu víceméně bez omezení. Podle zjištění listu si v jednom ze salónků můžete po zaplacení částky 3000 dolarů vybrat mezi šampaňským Taittinger, dvanáctiletou whisky Chivas Regal, koňakem Martel VSOP a tequilou Jose Cuervo 1800.

Jak dále uvádí The New York Times, výše uvedený případ platí pro méně majetné V. I. P. V případě platby v hodnotě 5000 USD, se totiž kromě kvalitního alkoholu můžete těšit například na bufet s pomalu pečenou jehněčí plecí či marinovým steakem z tuňáka. K dispozici jsou rovněž barmani připraveni plně uspokojit touhu hostů po koktejlech. 

Existuje však rovněž luxus, který člověk nepořídí na žádné peníze, každý z osmi stadiónů má totiž prostory striktně vyhrazené pro královskou rodinu. Spolumajitelé emirátu si do prostor pro super V. I. P. mohou zvát hosty dle libosti, v zápase Anglie – USA se této pocty dostalo například Ivance Trumpové a jejímu manželovi, Jeredu Kushnerovi. Zdali se během zápasu konzumoval alkohol, ovšem deník neuvádí.   

Další články