Miniatura rakety Jeffa Bezose ve tvaru penisu za 69 dolarů

Jak informovaly 20. 7. 2021 všechny světové agentury, americký boháč a zakladatel Amazone Jeff Bezos, který by měl mít podle odborných odhadů v roce 2026 majetek v hodnotě jednoho bilionu dolarů, vyrazil do vesmíru.

Stalo se tak na palubě bezpilotní rakety New Shepard společnosti Blue Origin. Na oběžnou dráhu se sice posádka nedostala, pobyla však několik minut ve stavu beztíže a mohla se kochat jedinečným pohledem na Zemi. Celý let trval deset minut.

Na tuto skutečnost reagovala společnost Estes, která ve spolupráci s Blue Origin vyrobila model 1/66 zmiňované rakety. První prototyp se objevil na Youtube a reakce ve smyslu: „Něco podobného už má sestra v zásuvce nočního šuplíku,“ na sebe nenechaly vzhledem k osobitému tvaru rakety dlouho čekat.  Výrobce se ovšem nepustil do argumentační přestřelky na vcelku choulostivé téma, v tiskovém prohlášení Eset se píše o hrdosti spolupracovat s Blue Origin na tvorbě kousku historie, který má inspirovat především nejmladší generaci. 

Sada za mimořádně přijatelných 69 dolarů, jak vidno, luxusní dárek lze koupit za pakatel, obsahuje raketu, odpalovací rampu, elektronický spouštěč, dálkový ovladač a rezervní motor. V silách rakety je let do výšky cca 130 metrů, modul po odpojení přistane na padáku. Raketa bude sice uvedena na trh v listopadu, výrobce již ovšem přijímá objednávky. Každý kus bude rovněž obsahovat pohlednici Bezosovy organizace Club For the Future, majitel bude moci zaslat na danou adresu vlastní vizi budoucnosti.  

Další články