Litr nejdražší balené vody vyjde na 1 390 dolarů

Přestože nelze zpochybnit slova českého génia o tom, že pivo v žaludku je mnohem lepší než voda na plicích, bez bezbarvé tekutiny postrádající chuť  i zápach si život nelze představit. Zároveň se jedná o mimořádný byznys bez hranic, přičemž cena se může vyšplhat až do absurdních hodnot.

Podle veřejně dostupných zdrojů nejdražší vodou na světě je japonská Fillico, známá též jako Jewelry Water - litrovku pořídíte v případě zájmu za 1 390 dolarů. Její příběh se začal psát v roce 2005 v Beverly Hills v rámci hledání nejvhodnější vody pro hollywoodské celebrity. Předpokládaný byznys se však nekonal, značka se přesunula do Japonska. Nový majitel ovšem předtím zajistil dodávky vody z pramene Nunobiki poblíž města Kóbe. Kromě luxusních restaurací je voda vyhledávána rovněž jejich šéfkuchaři a provozovateli čajoven. Majitel si pak kromě obsahu odveze domů rovněž láhev posetou krystaly Swarowski a zlatými ozdobami.

Litr německé Nevas Water vyjde na 1 180 dolarů. Jedná se o vodu perlivou, jejíž cena může směle konkurovat i nejvybranějším šampaňským. O její distribuci se stará jihoafrický distributor Origin Floe. O kvalitách vypovídá skutečnost, že je žádána i vinaři. Jejím zdrojem jsou 200 let staré artézské studny, jejichž polohu ovšem majitel doposud úspěšně pečlivě tají.

V případě vody Bling klade producent důraz spíše na obal a image spojenou s konzumací. Láhve se nejdříve plnily vodou z Tennessee, tedy z amerického státu, který dodává vodu rovněž pro tamní zdaleka nejslavnější produkt whiskey Jack Daniels. V současné době je jako zdroj uveden pramen v kalifornském San Diego County. Cena za litr 219 dolarů.

Další články