Finále NHL: Bohatí proti chudým

Jedno z nejpřekvapivějších finále v historii NHL mezi celky Washington Capitals a Las Vegas Golden Knights, tým z hlavního města nikdy trofej nezískal, zatímco rytíři z Las Vegas naskočili do soutěže v této sezóně, je střetem bohatých a chudých.

Výstižně o tom vypovídá server businesssinsider.com, který zveřejnil aktuální příjmy nejlépe placených hráčů soutěže. Vcelku pochopitelně v něm chybí zástupci z Las Vegas. Nová mužstva se totiž staví za účelem „rozkoukání“ se v soutěži, managament vybírá z volných hráčů, velké, potažmo drahé hvězdy se k nováčkům zrovna nehrnou. Management rytířů si tak může mnout ze všech sil ruce - pořídit tolik dobré muziky, za tak málo peněz, se snad ještě nikomu nepodařilo.

To Washington Capitals má mezi největšími boháči NHL dvojnásobné zastoupení. O osmé místo se spolu dělí shodným příjmem 10 milionů dolarů největší hvězdy Jevgenij Kuzněcov a především Alex Ovečkin. Zatímco však Ovečkinovi garantuje třináctiletý kontrakt 124 milionů dolarů, jeho krajan Kuzněcov dostane za osm let 62,4 milionu. Mimochodem, stejné peníze, jako obě ruské hvězdy, letos pobírali také Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) a Corey Perry (Anaheim Ducks).

Pro zajímavost, mezi pětadvaceti nejlépe placenými hráči NHL jsou zástupci 16 klubů. Nejlépe je na tom Pittsburgh (Crosby, Malkin, Kessel). Po dvou boháčích mají na soupiskách Chicago (Toews, Seabrook), Anaheim (Perry, Getzlaf), Philadephia (Voráček, Giroux), Washington (Ovečkin, Kuzněcov) a Minnesota (Sutter, Parise). Dále jsou zastoupeny kluby z Dallasu (Benn), Los Angeles (Kopitar), Montrealu (Webber), Tampy (Stamkos), Edmontonu (Draisaitl), Floridy (Ekblad), New York Rangers (Lunquist), Toronta (Marleau), Buffala (O ´Reilly) a Bostonu (Bergeron).  

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 4.6.2018

Las Vegas Golden Knights Washington Capitals NFL

Další články