Královnou populární hudby je Beyoncé

Silvestrem neskončil jen rok, ale celá dekáda, a tak je za čím se ohlédnout. Výrazných změn dostála za poslední desetiletí i populární hudba. Přehled nejvýraznějších umělců, kteří k těmto změnám přispěli či je mají přímo na svědomí, přinesla CNN.

Královnou populární hudby uplynulého desetiletí byla experty označena Beyoncé. V tomto období populární hudbě bezpochyby dominovala a ukázala nové cesty při vydávání alb.
Alb má za poslední dekádu na kontě sedm -  tři studiová alba („4,“ „Beyoncé" a „Lemonade“), dvě živá alba („I Am.... World Tour“ a „Homecoming“), soundtrackové album („The Lion King: The Gift“) a společné album se svým manželem Jay-Z („Everything Is Love“).
Vysoce ceněna jsou i její vystoupení, prostřednictvím kterých prezentuje i své názory a postoje. Mezi ta, o kterých se nejvíce mluví, se jednoznačně řadí vystoupení na festivalu Coachella v coloradské poušti, a také to v poločase Super Bowlu, kde vzdala hold hnutí Black Lives Matter.

Vedle Beyoncé měla nejvýraznější přínos na vývoji populární hudby v uplynulé dekádě podle expertů CNN Lady Gaga, oceňovaná za svůj široký rozsah hudebních schopností a neustálé experimentování, Taylor Swift, nejen za jedinečné posouvání hranici country a popu, ale i její boj proti hudebním koncernům, parazitujícím na umělcích, a Solange, mladší sestra Beyoncé, jež pozvedla R&B.

Mezi jejich mužskými protějšky patří k nejlépe hodnoceným hudebníkům uplynulého desetiletí Kendrick Lamar. Rap svou interpretací posunul do nové, vyšší úrovně. Každé jeho album vypráví příběhy, je odrazem společnosti, politických názorů a hledá odpovědi.
Nové cesty pro publikování hudby pak ukázal názorně Frank Ocean, kterému je jako mileniálovi bližší internet než tradiční způsoby a procesy spojené s vydáváním alb. Tato změna v šíření hudby za posledních deset let se dotkla naprosto každého posluchače, ale i každého hudebníka.
Do desítky těch nejvlivnějších hudebníků, kteří ovlivnili populární hudbu v uplynulé dekádě, patří bezesporu také Drake, Metro Boomin, skupina BTS a Kanye West.

Další články