Kanada zemí s nejlepší pověstí

Jak informovala renomovaná společnost Reputation Institute, nejlepší pověst na světě má Kanada, za zemí javorového listu následují Norsko, Švédsko a Švýcarsko. Česká republika získala mezi 78 tisíci hlasujícími z celého světa čtyřiadvacáté místo.

Soutěže se účastnilo celkem 55 zemí, Kanada pak ovládla již čtvrtý, z dosavadního celkového počtu šesti ročníků. Při rozhodování se berou v potaz analýzy ekonomických údajů, způsob vládnutí, efektivita státní správy, ochrana životního prostředí. Reputate Institute, která vyhodnocuje celkové výsledky, byla založena v Kodani a Bostonu v roce 1997 s cílem radit vybraným firmám světa, kterak si vylepšit svou pověst.

Není bez zajímavosti, že sedm z deseti států s nejlepší pověstí se rekrutuje ze zemí starého kontinentu. Kromě zmiňovaných, Norska, Švédska a Švýcarska, se do elitní desítky dostalo šesté Finsko, přičemž Dánsko, Holandsko a Belgie se seřadily na osmém až desátém místě. Překvapení přišlo i v případě Řecka, neboť  země, která je na pokraji ekonomického krachu, má totiž podle Reputate Institution ve světě lepší pověst, než solidní ekonomiky Chile a zejména Jižní Koreje.

Co se nejhorší světové reputace týče, s přehledem a dle předpokladů „zvítězil“ Irák. Následují Írán, Rusko, Pákistán a Nigérie.  

Další články