Jeff Bezos a Jay – Z zvažují koupi NFL Washington Commanders

S informací ohledně možné změny majitele přišel server, Business Insider, přičemž pro majitele Amazone, aktuálně druhého nejbohatšího muže světa, hodnota, jehož majetku se odhaduje na 171 miliard dolarů, by se jednalo víceméně o drobné. Rapper a podnikatel Jay-Z má sice na účtech „pouze“ něco málo přes miliardu, na druhou stranu, dodá případné transakci patřičný mediální lesk.

Možná změna vlastníků týmu, který je stále známější pod bývalým jménem Redskins, se začala řešit poté, co vyšlo najevo, že zájemci o koupi oslovili specialisty z Bank of America za „účelem zvážení potenciální transakce.“ 

Podle CBS Sports by cena mohla dosáhnout hodnoty 5 miliard dolarů, televizní stanice vychází z faktu, že dědic obchodního impéria Walmart Rob Walton pořídil Denver Broncos za 4,65 miliard dolarů. Mimochodem v boji o franšízu tehdy přetlačil právě Jeffa Bezose. Jay-Z má zkušenosti se světem velkého sportu, do roku 2013 byl jedním ze spolumajitelů týmu basketbalové NBA Brooklyn Nets. 

Je otázka, jak byznys dopadne, neboť Bezos si během let vybudoval pověst muže, který s oblibou krouží kolem týmů NFL, v minulosti se tak stalo v případě Seattle Seahawks, Detroit Lions a Los Angeles Chargers, leč nikdy nedošlo na konečná jednání ohledně převzetí klubu. Nelze vyloučit, že v tomto případě bude platit, že kdo si počká, ten se dočká.     

Další články