Bude se Jaromír Jágr stěhovat do Vegas?

Před sedmdesátiprocentním majitelem prvoligového klubu Rytíři Kladno a nejúspěšnějším Evropanem v historii NHL Jaromírem Jágrem se rýsuje perspektiva rytířství na druhou. Nelze totiž vůbec vyloučit, že po legendární osmašedesátce zatouží nově vzniklý tým NHL Vegas Golden Knights.

Mohlo by se tak stát příští rok v červnu v průběhu rozšiřovacího draftu, kdy začne 31. člen NHL dávat dohromady tým pro svou premiérovou sezónu. A který nováček by nepotřeboval na rozjezd hokejovou legendu s velmi přijatelnými finančními podmínkami?

Zatímco se však možné angažmá Jaromíra Jágra pohybuje ve sféře spekulací, lze v souvislosti se zlatými rytíři z Las Vegas psát o několika jistotách. Tou první je v lednu dokončená T - Mobile Arena za 375 miliónů dolarů, která pojme do svých útrob 17 500 diváků. Další jistotou je generální manažer, majitel Bill Foley vsadil na George McPheeho, který má za sebou sedmnáct sezón strávených ve Washington Capitals. V klubu z DC se mimo jiné potkal s Jaromírem Jágrem. Podle majitele by zlatí rytíři měli být schopni vybojovat do šesti let Stanley Cup.

Téměř s jistotou lze rovněž hovořit o tom, že, na rozdíl například od nedaleké Arizony, se z Las Vegas stane hokejové město. Ve městě hazardu totiž nepůsobí žádný klub basketbalové NBA a baseballové MBL. A tým amerického fotbalu Las Vegas Outlaws hraje nižší Arena Footbal League, a neměl by tudíž představovat pro tým HNL větší konkurenci.

Navíc, podle oficiálního serveru NHL, je ve městě s dvěma milióny obyvatel 130 000 potenciálních kupců vstupenek. A, ještě předtím, než klub představil svůj název a logo, prodal 16 000 permanentek. 

Další články