Italská značka Au Départ vyrobila kufr za 136 200 USD

Přestože má ikonický Orient Expres, který proslavila především spisovatelka Agatha Christie a belgický detektiv Hercule Poirot, největší slávu za sebou, stále se jedná o značku přitahující pozornost. Důkazem toho je mimo jiné Tom Cruise, který si zadováděl na střeše Orient Expresu v sérii Mission Impossible 7. 

Každopádně slavný vlak je v provozu i letos, když podle informací Lonely Planet sedmnáct renovovaných vozů navštíví mimo jiné Řím, Florencii, Ženevu, Brusel a Amsterodam, kolem italských jezer a švýcarských hor pak zamíří do cílové destinace v Paříži. Na výběr je několik tras, včetně možnosti přenocovat ve Villa San Michele ve Florencii a Castello di Casole v Toskánsku. 

Za účelem cestování je ovšem nezbytné vybavit se patřičnými zavazadly - až do letošního roku se z dominantního postavení těšila značka Louis Vuitton. Letos se ovšem objevila konkurence v podobě kufru italského výrobce Au Départ. Kromě exkluzivního obalu je pořízení zavazadla spojeno s luxusním obsahem v podobě gramofonu Bang&Olufsen, dvěma lahvemi koňaku a sklenic Hennessy Paradis, k tomu tři vonné svíčky Trudon. Kufr modro šedé barvy z odolné italské kůže je vyroben v limitované edici 10 kusů, čemuž odpovídá i cena 136 200 dolarů. 

V kategorii nejdražších cestovních zavazadel patří kufru Au Départ třetí místo. Lépe jsou na tom „kriketový“ Michal Clarke Louis Vuitton Luxury (170 000 USD) a šestidílná souprava Bottega Veneta Alligator (157 000 USD).  

Další články