Herní streamer dostal diamantovou myš za 100 000 dolarů

Jaryd Lazar (1987) vystupující pod přezdívkou Summit 1G patří v posledních dvou letech mezi největší herní celebrity. Je tomu tak i přes skutečnost, že se k nebývalému počtu fanoušků nedostal přes Fortnite, leč přes víceméně průměrně hodnocenou pirátskou hru Sea of Thieves.

Summit1G se pak netěší velké oblibě ani ve vlastní komunitě, neboť  jako hra je postavena na destrukci idejí soupeřů. Přesto se vypracoval k nejsledovanějším streamerům platformy Twitch.  Vzhledem ke značné popularitě se Jarydovi dostalo ze strany společnosti Finalmouse neobvyklého daru v podobě unikátní myši s patnácti diamanty umístěnými přímo v kostře myši, v hodnotě 100 000 dolarů. Streamer reagoval ve smyslu, že pracovní nástroj bude schovávat do trezoru.   

K platformě Twich se Summit G1 dostal v roce 2012, kdy musel vykonávat pro něj ubíjející práci telefonického operátora ve společnosti Time Warner Cable, jejíž součástí je mimo jiné televizní kanál HBO. Nakonec s voláním sekl a rozhodl se věnovat svůj talent a potenciál hrám. Postupem času získával na věhlasu, na což reagovali štědře sponzoři jako Audio-Technica, Monster Energy, CyberPowerPC a Corsair Components. Podle odhadů si pouze hraním vydělal cca 2 miliony dolarů. Vzhledem k tomu, že jeho roční výdělek činil v roce 2013 cca 30 000 dolarů, lze v Jarydově případě nepochybně hovořit o nepřetržitém a systematickém finančním růstu. 

SummitG1 je velkorysý muž, neboť  jeho manažerkou je bývalá manželka Desirae - se středoškolskou láskou se rozvedl v roce 2016. Navíc podporuje charitativní organizaci Gamers Outreach zabývající se v dětských nemocnicích terapii prostřednictvím videoher. 

Další články