Hermes prodává rybářský prut za 10 000 dolarů

Jedna z nejluxusnějších značek historie, založená roku 1837 v Paříži panem Thierry Hermésem, proslula v minulosti především svými kabelkami, dále pak oděvy, parfémy a šperky. Před časem se ovšem společnost Hermés rozhodla prosadit v segmentu rybářského náčiní.

Loni v květnu uvedla na trh první vlastní prut za 13 790 dolarů, což se doposud rovná nejvyšší ceně za pomůcku k rybolovu. Vzhledem k poněkud překvapivému, leč značnému komerčnímu úspěchu přišel letos čas pro další model, který tentokrát vyjde na „pouhých“ 10 000 USD. V obou případech měří prut 250 cm - k jeho zhotovení, jedná se pochopitelně o ruční výrobu, bylo použito kůže, lněného vlákna a javorového dřeva. Letošní model byl navíc obohacen o designový prvek v podobě kohoutího peří.

Ačkoli cena rybářského prutu za cca 240 000 korun asi zarazí většinu rybářů, ve srovnání s další produkcí Hermes se jedná víceméně o drobné. Nejdražším výrobkům luxusní značky vévodí jednoznačně kabelky. O první místo se dělí Hermes Birkin Ginze Tanaka Bag a Hermes Rose Gold Crocodile Bag, obě kabelky vyjdou na 1,9 milionu dolarů. Následují Hermés Chaine d´Ancre Bag (1,4 mil. USD) a Hermes Red Crocodile Birkin Purse Bag za (203,150 USD).  

Další články