Taylor Swift ovládla Grammy

Letošní udělování cen Grammy je již minulostí. Z vítězství v nejprestižnější kategorii Album roku, se, díky velmi povedenému počinu s názvem 1899, těšila dle očekávání Taylor Swift (1989), která se zařadila rovněž mezi vítěze kategorie o nejlepší videoklip.

Americká zpěvačka, která se s postupem času úspěšně odklání od country směrem k popu, tak pokračuje v nastoupené cestě, přičemž její sféra působnosti přesahuje svět umění. Loni v létě byla vyhlášena nejvlivnější ženou světa do třiceti let, celkově pak skončila v žebříčku nejvlivnějších žen planety na 64. místě. A lze předpokládat, že letos své postavení minimálně obhájí.

Míře úspěchů na poli šoubyznysu odpovídá i stav bankovního konta všestranné umělkyně, která si v roce 2009 zahrála i v jednom dílu seriálu Kriminálka Las Vegas. Podle magazínu Forbes vydělala, Taylor Swift doposud 156 miliónů dolarů, přičemž v roce 2013 se stala ziskem 40 miliónů dolarů vůbec nejlépe vydělávající celebritou. Nutno však říci, že nemálo ze svých prostředků věnuje na charitativní účely.

Mezi neúspěšnější umělce se na letošním, již 58. předávání hudebních cen Grammy, zařadili vedle Taylor Swift, rapper Lamar Kendrick, který proměnil pět z jedenácti nominací, a rocková skupina Alabama Shakes.<í na

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 16.2.2016

Grammy Taylor Swift Lamar Kendrick Alabama Shakes

Další články