Eli Manning ohlásil konec kariéry

Přestože USA žijí především nedělním zápasem o Super Bowl, mezi týmy San Francisco 49ers a Kansas Chiefs, řeší média v nemalé míře ohlášený konec kariéry quarterbacka New York Giants, Elishy Nelsona Manninga (1983).

Dvojnásobný vítěz Super Bowlu (2008, 2012), který získal v mistrovských sezónách rovněž titul MVP čelí od začátku sezóny konkurenci v podobě dravého nováčka Daniela Jonese. A tak se Eli, jehož starší bratr Payton byl do roku 2016 hvězdou Denver Broncos, rozhodl ukončit kariéru. O tom, že se v případě Eliho jedná o muže činu, který si nepotrpí na kompromisy, vypovídá příběh z roku 2004. Tehdy byl jako jednička draftován týmem San Diego Chargers, před začátkem draftu ovšem prohlásil, že za San Diego nikdy nenastoupí. Nakonec si vyvzdoroval výměnu do New Yorku.

Jak poznamenala v souvislosti s ohlášeným koncem kariéry televizní stanice Fox Sports Business, odchází Eli Maning jako nejlépe placený hráč NFL všech dob. Stanice přitom vycházela z údajů serveru Spotrac.com, podle kterého vydělal Eli Maning během šestnácti let 252,280 milionů dolarů. Mladší bratr předčil Paytona, jehož sportovní výdělek se v roce 2016 zastavil na částce 248.732 miliónů USD.

Jak ovšem Fox Sports Business dále uvádí, Eli Maning o svůj primát nejlépe placeného hráče historie amerického fotbalu, zřejmě v příštím roce přijde. V případě naplnění smluv se totiž před něj dostanou Drew Brees (244 710 mil. USD) a Tom Brady (235 166 mil. USD). 

Další články