Ducati prodává první celokarbonové elektrokolo za 13 000 USD

Přestože je značka Ducati známá a proslavená především díky hodně rychlým motocyklům, ostatně, loni se stal italský jezdec Francesco Bagnaia právě na Ducati mistrem světa MotoGP, před několika lety se rozhodla proniknout do světa cross country. Neděje se tak však prostřednictvím terénních motorek, ale horských elektrokol.

Nejnovějším přírůstkem do nabídky je Powerstage RR Limited Edition, první e- MTB s karbonovým rámem z produkce Ducati. Podle výrobce se jedná o elektrokolo schopné zvládnutí největších výzev. Název Powerstage v názvu je pak odvozen od nového typu rychlostní zkoušky, e-bike byl poprvé představen na Bike Festivalu v Misanu.

Špičkový model je poháněn systémem Shimano EP801 s maximálním točivým momentem 85 Newtonmetrů. Výkon 500 wattů posiluje sílu šlapání až o 400 procent vyšší. Při předpokládané zručnosti jezdce se vlajková loď značky vyrovná s nejstrmějšími a nejvíce technickými stoupáními. Za tímto účelem byly některé oblasti rámu, které jsou vystaveny největší míře zatížení vyztuženy karbonovými vrstvami zajišťujícími odolnost. Elektrokolo má stejný lak, jako stroj MotoGP Ducati Desmosedici GP23.

Přes cenu 13 000 dolarů se Ducati v kategorii nejdražších elektrokol světa moc nechytá. Vede Black Trail BT-01 vyrobený ze slitiny lehkého titanu, hořčíku a karbonu, cena 88 000 dolarů. Kolo na jedno nabití ujede 120 km a bylo vyrobeno v limitované edici 667 kusů. 

Další články