Dron doručil na jachtu Jeffa Bezose šampaňské za 440 USD

Dopadlo to dobře, ale původně se muselo jednat o silně stresující zážitek. Svého času nejbohatší muž světa Jeff Bezoz a jeho nová partnerka Lauren Sanchez si totiž na plachetnici v hodnotě 500 milionů dolarů užívali krásného výhledu. K spokojenosti ovšem podstatně chyběla láhev Dom Perignon, kterou kdosi zapomněl zásobit bar jachty.

Podstatný problém ovšem vyřešil záhy monacký start up MC Click spolupracující se švédským výrobcem dronů Kookiejar. Vzápětí po převzetí objednávky nabral dron po sdělení souřadnic kurs super jachta Coral Ocean, aby na palubu dodal láhev Dom Pérignon 2008 za 440 dolarů a plechovku kaviáru o hmotnosti 500 gramů.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první dodávku, není uvedená cena, jak se ovšem vyjádřil mluvčí MC Click, služba se rovnala investici do budoucna. Souhlas, mít na své straně majitele Amazone má bezpochyby něco do sebe. Akce se odehrála za podpory leteckých úřadů knížectví a Monackého úřadu pro námořnictvo a byla pečlivě zdokumentována prostřednictvím sociální sítě Instagram.

Jak uvedl server The Drink Business, zakázka Jeffa Bezose vážila 10 kg, v silách dronů je ovšem úspěšná přeprava zásilky o až čtyřnásobné hmotnosti. Andrew Maidment, výkonný ředitel společnosti Superyacht Supplies, se nechal slyšet, že zásobování jachet prostřednictvím dronů u něj vzbudilo nadšení, neboť se jedná o pohodlnou a zejména ekologicky uvědomělou logistiku. Přepravovaným zbožím totiž nemusí být ani zdaleka pouze kaviár a šampaňské, ale také například léky či menší náhradní díly.

Andrew v této souvislosti komentoval záznam nakládání proviantu na jachtu Loon, do velkých mrazáků putovaly zásoby v hodnotě 100 000 dolarů. Díky možné přepravě vzduchem mohou podobné příběhy sloužit v nepříliš vzdálené budoucnosti k pobavení. 

Další články