Donald Trump navýšil majetek o 600 milionů dolarů

Jak v této souvislosti konstatuje magazín Forbes, prakticky se potvrdilo to, co všichni věděli a vědí, Donald Trump je mnohem lepší obchodník, než politik - na rozdíl od svých předchůdců Baracka Obamy, Billa Clintona a dokonce i George Bushe si během prezidentského období nejen finančně nepolepšil, ale dokonce zaznamenal výrazné finanční ztráty.  

Ostatně, během vlády nad Bílým domem vypadl podle Forbesu Donald Trump po pětadvaceti letech ze seznamu 400 nejbohatších Američanů, zatímco letos je o 300 míst výše. Za nemalé navýšení svého majetku vděčí nejbohatší prezident v historii USA paradoxně sociální síti Twitter. Loni na začátku ledna totiž internetová společnost trvale zablokovala jeho účet s 88 miliony sledujících, když za důvod označila riziko dalšího podněcování k násilnostem. Twitter si pak trval na svém i poté, co na burze ve Frankfurtu klesla cena až o 8 %.

The Donald se ovšem nerad vzdává, jeho reakcí na vzniklou situaci bylo založení Truth Social, podle odborníků se jedná o velmi blízkou kopii zablokovaného Twitteru. Za aplikací stojí firmy Trump Media & Technology Group (TMTG) a Digital World Acquisition, které společně získaly od investorů miliardu dolarů, přičemž Trump navýšil svůj majetek o nikoli zanedbatelných 430 milionů dolarů.

Jak dále informuje Forbes, na Truth Social má Trump 835 000 sledujících, jedná se tedy o necelé jedno procento sledujících na Twitteru. Doposud publikoval jedinou zprávu, ve které sledující vyzval, aby se připravili, protože jejich oblíbený prezident se vrátí.

Další články