Donald Trump slavil Super Bowl ve vlastním klubu

U příležitosti Super Bowlu zavítal americký prezident Donald Trump do svého exkluzivního klubu Mar-a-Lago ve floridském Palm Beach. Vzhledem k oblibě sídla ze strany nejmocnějšího muže světa, se o rezidenci hovoří jako Zimním Bílém domě.

Nemovitost z roku 1927 o rozloze dvaceti hektarů, včetně starožitného nábytku, zakoupil The Donald za 20 milionů dolarů v roce 1985. Původní prostory nechal přebudovat na exkluzivní klub se 128 pokoji. Kromě rodiny Trumpů se mohou kochat výhledem na Atlantik rovněž pečlivě vybraní členové klubu. V 90. letech minulého století vyšlo členství na 50 000 dolarů, po úspěšných prezidentských volbách ovšem původní cena narostla na 200 000 dolarů. Kromě toho musí každý z členů uhradit roční poplatek 14 000 dolarů. Přijatí členové mají k dispozici apartmány, klubové bazény, pláže. Prostory klubu si pak mohou rovněž najímat na svatby, křtiny a charitativní akce.

Přestože se jedná o soukromý objekt, z prostor Mar-a-Lago řídil americký prezident 7. dubna 2017 odvetný raketový útok proti Sýrii. Do svého privátního klubu pak Donald Trump zve přední světové státníky, z jeho pohostinnosti se tak těšili například čínský prezident Si Ťin-pching a premiér Japonska Šinzó Abe. Média v této souvislosti zmiňovala poněkud rozpačité pohledy ministerského předsedy země vycházejícího slunce na volně se pohybující členy klubu v prostorách, ve kterých řešil s americkým prezidentem globální bezpečnostní otázky. Nejspíše se jednalo o bezprecedentní porušení protokolu, ale ten Donald Trump nikdy moc neřešil.

Z poslední návštěvy svého klubu odjížděl americký prezident evidentně v dobrém rozmaru. Majitel vítězného klubu New England Patriots Bob Kraft totiž patří, ač celoživotní demokrat, k jeho velmi blízkým přátelům.      

Další články