Dědic impéria Mark Mateschitz má majetek za 15.7 mil. USD

Je sice pravda, že v nadpisu uvedená částka nestačí ani na umístění v elitní stovce největších boháčů na světě, lépe je na tom podle Forbesu i celkem 104. Renáta Kellnerová s rodinou, zároveň existuje velká pravděpodobnost rozmnožení již tak pohádkového jmění. Mark totiž rozhodně nesplňuje kritéria pro udělení titulu povolání syn.

Každopádně nejbohatší mileniál starého kontinentu je dědicem 49% podílu společnosti Red Bull, která podle Yahoo loni prodala deset miliard plechovek energetického nápoje a vygenerovala zisk 8 miliard dolarů. 

Až doposud se Mark víceméně vyhýbal publicitě, list El País dokonce informoval o tom, že původně používal příjmení své španělské matky a Mateschitzem se stal až po ukončení studia obchodní administrativy na univerzitě v Salzburgu. Přestože ve firemních strukturách zastával vysoké pozice, v roce 2018 přišel s vlastním projektem a stal se CEO společnosti Thalheimer Heilwasser GmbH, která vyrábí nealkoholické nápoje a pivo, přičemž za tímto účelem zakoupila jeden z nejstarších rakouských pramenů.  Vedle toho bude muset spravovat cenné nemovitostní portfolio, podle agentury Bloomberg se jedná o ostrov na Fidži, zámky a vily v Rakousku a nemovitost v londýnském Knihtsbridge.  

Kromě takřka polovičního podílů v Red Bullu Mark zdědil rovněž dva týmy formule 1. Zatímco Oracle Red Bull v kokpitu s Maxem Verstappenem navázal v posledních dvou sezónách na čtyři po sobě jdoucí tituly 2010 - 2013 z let, Scuderia Alpha Tauri plní úspěšně roli „záložního“ týmu, který vychovává mladé jezdce. Přesto v jeho garáži neobjevíte jediný supersport, podle svého okolí preferuje běžná, pozornost nebudící auta.  Mark Mateschitz se po otcově nedávném skonu stal majitelem elitního bundesligového v posledních sezónách Ligu mistrů pravidelně hrajícího týmu Red Bull Lipsko. Jak se nechal slyšet, nehodlá nic měnit na podpoře adrenalinových sportů. 

 

Další články