Cristiano Ronaldo nebyl první volbou

Jeden z nejlepších a nebohatších fotbalistů všech dob sestřelil třemi brankami v nedávném osmifinále Ligy mistrů Atlético Madrid. Jako o to překvapivější se tak jeví informace, že CR7 nebyl pro generalitu Juventusu ještě před rokem variantou číslo jedna.

Alespoň to tvrdí takřka za všech okolností velmi dobře informovaný list Gazzetta dello Sport. Vzhledem k přestupové částce 117 milionů euro a čtyřleté smlouvě garantující Ronaldovi příjem 30 milionů euro ročně, zvažovalo vedení bianconeri další varianty. Spouštěcím mechanismem zatím oboustranně mimořádně výhodné transakce se ovšem nestal odchod některé z útočných hvězd, například Paula Dybaly, ale přestup brankáře Gianluigiho Buffona do týmu Paris St. Germain. „Najednou oznámil konec hnací motor Juventusu, hráč, který získal sedm titulů v řadě a hrál dvě finále Ligy mistrů“, říká v rozhovoru pro Gazetta dello Sport sportovní ředitel klubu Fabio Paratici. „Setkali jsme se s prezidentem klubu Andreou Agnellim a viceprezidentem Pavlem Nedvědem. S oběma jsme se shodli o nezbytnosti vyvolat pozitivní šok v podobě příchodu hráče, který bude pro zbytek týmu garancí toho, že nehodláme ani v sebemenším ustoupit z nastoupené vítězné cesty“.

Variantou číslo jedna ovšem nebyl v Madridu zářící Cristiano Ronaldo, ale kapitán Interu Milán a jeden z nejlepších střelců ligy Mauro Icardi. Přetáhnout kapitána konkurenčního týmu, posledního italského vítěze Ligy mistrů, rovná se v Itálii tolik populárnímu mediálnímu cirkusu. Argentinský střelec posílil svou pozici zvláště poté, co Ronaldův agent Jorge Mendes ještě před rokem naznačil, že se jeho klientovi v Realu líbí. Pak ovšem přišel nečekaný odchod trenéra Zidana a náznaky toho, že by se CR7 odchodu nebránil. Během několika týdnů byl pak jeden z největších transferů historie dokonán.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 15.3.2019

Cristiano Ronaldo Juventus

Další články