Obraz dražší než fotbalová jedenáctka Slavie

Jak pravil specializovaný server Transfermarkt, činila na počátku roku hodnota deseti nejdražších fotbalistů Slavie – Frydrych, Černý, Bořil, Latka, Mihalík, Pavlenka, Deli, Škoda, Zmrhal, Hušbauer celkem 241,9 milionu korun. Když k tomu přihodíme 35 milionů za Gino van Kessela, jsme na 276,9 milionu korun. A pomalu se blížíme částce, kterou majitel Slavie, čínská firma CEFC zaplatila před nedávnem za obraz Gerharda Richtera.

Stalo se tak na dražbě aukční síně Sotheby´s v Londýně. Richterův obraz Zahrada z roku 1982 se vydražil za 10 299 000 liber, v přepočtu  aktuálně více než 326 milionů korun. O tom, že se novým majitelem výtvarného díla stala právě společnost CEFC, informoval server HlídacíPes, přičemž se odvolává na několik nezávislých zdrojů. Mluvčí společnosti CEFC Group (Europe) Company Pavel Bednář pak pravil, že společnost necítí potřebu privátní transakci komentovat.

Gerhard Richter je soudobý 82 letý německý malíř a vizuální umělec žijící v Kolíně nad Rýnem. Maluje obrazy abstraktní i hyperrealistické, odmítá tvořit jediným stylem. Často kombinuje malbu s fotografií. Roku 1995 získal Wolfovu cenu za umění, o dva roky později cenu Praemium Imperiale. Roku 2012 se jeho abstraktní obraz z majetku hudebníka Erica Claptona prodal za 21,3 milionu liber, čímž se stal historicky nejdražším prodaným obrazem od žijícího umělce.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 24.11.2016

Sotheby´s aukce CEFC Slavia fotbal Gerhard Richter

Další články