Boháči si mohou zaletět pro vakcínu, cena 55 000 dolarů

Zatímco loňský rok byl časem koronaviru, rok letošní by měl být podle všech dosavadních prognóz rokem vakcíny, očkování a definitivního vítězství nad pandemií.

Této skutečnosti jsou si velmi dobře vědomi rovněž bossové klubu Knightsbridge Circle, založené v roce 2012 panem Stuartem McNeillem. Princip fungování společnosti vychází z poznání, že bohatí lidé nemají čas řešit běžné provozní záležitosti a rádi se svěří do rukou profesionálů. Za roční poplatek 34 000 dolarů, se jim dostane zkušeného manažera, v jehož schopnostech je takřka nemožné.

Jak napovídá titulek, mezi nové služby Knightsbridge Circle patří rovněž zařízení očkování členů klubu. Na rozdíl od Česka je to vcelku snadné. V případě touhy po vakcíně zaplatí klient částku 55 000 dolarů, přičemž očkování probíhá ve Spojených arabských emirátech, případně v Indii. Zmiňovaný poplatek ovšem není pochopitelně pouze o vakcíně. V ceně jsou zahrnuty testy, letenky první třídou společnosti Emirates, plus pobyt ve vile s bazénem, osobním kuchařem a personálem. V případě Indie bydlí zákazník v Dillí, z indické metropole pak může vyrazit za pamětihodnostmi, případně na některou z privátních pláží. Po aplikaci vakcíny se členové klubu těší maximální možné pozornosti ze strany zdravotnického personálu, který je schopen vyrovnat se okamžitě s případnými nežádoucími účinky. 

Po zveřejnění informace se v médiích objevily kritické komentáře, na které pan Stuart McNeill reagoval prohlášením, podle kterého mají členové klubu starší pětašedesáti let pochopitelně přednost.  

Další články