Beyoncé získal Netflix za 60 milionů dolarů

Ještě na začátku letošního roku spekulovala americká média nad tím, že zpěvačka a velmi zdatná podnikatelka spojí, alespoň pro letošní rok, svůj profesní osud z HBO. Nakonec je ale všechno jinak.

Do hry se totiž vložil americký placený poskytovatel filmů online Netflix a učinil Beyoncé nabídku z kategorie těch, které se neodmítají, v podobě honoráře 60 milionů dolarů. Pro ilustraci, nejlépe placený hokejista planety Connor McDavid z týmu Edmonton Oilers podepsal před dvěma lety smlouvu na 100 milionů dolarů. Na rozdíl od Beyoncé ovšem bude muset Connor na zmiňovanou částku pracovat osm let. Zpěvačka se za šest desítek milionů dolarů zavázala k produkci tří dokumentů, přičemž první z nich – Homecaming, je k dispozici na Netflixu od 17. dubna.

Dokument mapuje zpěvaččin život v loňském roce, nechybí ani pohledy do zákulisí. Ostatně, kromě zpěvu se sedmatřicetiletá diva na projektu podílí jako výkonná producentka a režisérka. Součástí Homecaming je rovněž doprovodné album obsahující 40 skladeb. I přes astronomickou sumu by se měla investice Netflixu bohatě vrátit, neboť  vystoupení Beyoncé na festivalu Coachella v kalifornské poušti, o kterém dokument Homecoming pojednává, bylo přijato mimořádně kladně. „Těžko se letos i v blízké budoucnosti dočkáme smysluplnějšího, působivějšího, přesvědčivějšího a radikálnějšího vystoupení od kteréhokoli jiného amerického umělce,“ napsal v této souvislosti list The Washington Post. Specializovaný server variety.com pak neopomenul zdůraznit, že, k vůbec prvnímu vystoupení zpěvačky tmavé pleti na festivalu, došlo pouhých deset měsíců po narození dvojčat.

Facebook Twitter G+ E-mail

LG 29.4.2019

Beyoncé Netflix

Další články