Arnault sesadil z postu nejbohatšího člověka světa Muska

Stalo se tak ve středu 7.12. kdy se majetek majitele luxusního konglomerátu LVHM Bernarda Arnaulta dostal na v té chvíli rekordní hodnotu 184,7 miliardy dolarů. Musk, finančně sužovaný převzetím ztrátového Twitteru, se vrátil za necelý den zpět, když Forbes, který sestavuje seznam nejbohatších lidí od roku 1987, ocenil jeho aktuální finanční stav na 185,8 miliardy USD. 

Přestože vedl francouzský multimiliardář žebříček nejbohatších lidí světa krátce, jednalo se o zlomový okamžik, poprvé v novém tisíciletí se totiž dostal do čela Evropan. Do roku 2007 vládl Bill Gates, kterého v roce 2008 sesadil investiční guru Warren Buffett. Po návratu Gatese se vedení chopil na pět let mexický byznysmen Carlos Slim Helú, který v roce 2013 dobyl hranici 100 miliard dolarů, což by dnes ovšem nestačilo ani na umístění v první desítce. V roce 2016 se opět vrátil na pomyslný trůn Bill Gates, do roku 2020 kraloval Jeff Bezos, kterého vystřídal na trůnu Elon Musk, zatímco Bernard Arnault držel v posledních dvou letech třetí místo.  

Přestože Musk rychle „dobyl“ ztracenou pozici, je otázka, jak dlouho bude jeho vláda nad nejbohatšími lidmi planety trvat? Od doby, kdy Elon zahájil převzetí Twitteru, totiž klesly akcie automobilky Tesla generující jeho impériu největší zisk o 47 %, jen v průběhu prvního prosincového přišel pád o 4 %. Již 8. prosince se pak musel vizionář smířit s tím, že hodnota jeho majetku je nižší, než 200 miliard dolarů. Podle agentury Bloomberg se investoři obávají, že je Musk natolik zaujatý Twitterem, že zapomněl krmit slepici snášející zlatá vejce. Navíc vánoční trh přeje kromě Bernarda Arnaulta i Jeffu Bezosovi.  

Další články